Broj poruka : 93
Godina : 32
Datum upisa : 06.01.2008

Novak lako do osmine finala Empty
PočaljiNaslov: Novak lako do osmine finala   Novak lako do osmine finala Icon_minitime19th Januar 2008, 1:26 pm

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australien Opena nakon što je savladao Amerikanca Sema Kverija u tri seta i za samo 95. minuta, po setovima 6-3, 6-1, 6-3. Đoković je dominirao tokom čitavog meča, u kojem je Amerikanac imao svega četiri brejk-prilike, od toga samo jednu iskorišćenu. Uz 33 vinera i dobar procanat prvog servisa od 75%, i pored manjeg broja asova, Đoković je lako prošao dalje. On će se tako u osmini finala sastati sa boljim iz duela Markos Bagdatis -Lejton Hjuit.

Amerikanac je meč počeo silovito, sa nekoliko odličnih udaraca, i dobrim servisom, ali bez prilike za brejk. Do rezultata od 3-3 nije bilo većih promena u pristupu oba tenisera, ali je onda Đoković pronašao svoju igru, i uspeo da osvoji tri gema i napravi dva brejka zaredom, završavajući prvi set rezultatom 6-3, uz odličan procenat osvojenih poena na prvi servis od 92%.

Početak drugog seta obeležio je jedini brejk koji je Kveri uspeo da napravi, ali je Đoković potom odmah uzvratio brejkom, i nakon još dva osvojena gema prekinuo i svaku nadu Amerikanca da će povesti makar na polovini meča, lako osvojivši drugi set 6-1.

Do kraja susreta nije iblo većih iznenađenja, pa je tako treći set završen u korist Đokovića, koji je bez problema zadržao svoj servis u čitavom setu, uprkos pet as-udaraca Amerikanca, i istim procentom prvog servisa od 67%.