Broj poruka : 93
Godina : 32
Datum upisa : 06.01.2008

Janko na Rožea Empty
PočaljiNaslov: Janko na Rožea   Janko na Rožea Icon_minitime18th Januar 2008, 3:04 am

Možda ga volite, možda vas nervira, ali da igra tenis, igra. Janko Tipsarević savladao je 25. nosioca Fernanda Verdaska u drugom kolu Otvorenog prvenstva Australije.

Posle 161. minuta igre drugi reket Srbije slavio je protiv Španca 3:0 (7:5, 7:6, 7:6). Kao što vidimo iz rezultata sva tri seta odlučena su u taj-brejku, što dovoljno govori o kvalitetu meča. Janko koji nas je navikao na maratonske duele, ovog puta je sve završio u tri seta, ali sa triler završnicama.

Prva dva seta donela su igračima po jedan brejk, tako da su teniseri uglavnom dobro igrali na svoj servis. U prvom setu Janko je rutinski odigrao poslednji gem izasluženo slavio sa 7:5. Takođe u drugom setu posle 6:6 Tipsarević rutinski odrađuje odlučujući gem i rešava i drugi set u svoju korist.

U trećem setu viđena su dva brejka od strane oba igrača. Očigledno se igralo malo slobodnije, Verdasko je uglavnom napadao u želji da dobije set. U taj-brejku je bio egal do promene strana, a onda Španac greši par puta i Srbin dolazi do Rožea Federera.

Tako je u sledećem kolu Tipsarević će odmeriti snagu sa kraljem. Federer je lako u drugom kolu savladao Fabrisa Santoroa i sada čeka Janka. Naš igrač nema šta da izgubi. U meč mora da uđe maksimalno skoncetrisano i borbeno. Ako ništa više makar neka odigra maratonski u pet seta, pa kom opanci, a kom obojci.