Broj poruka : 93
Godina : 32
Datum upisa : 06.01.2008

FA kup: Liverpul se provukao Empty
PočaljiNaslov: FA kup: Liverpul se provukao   FA kup: Liverpul se provukao Icon_minitime27th Januar 2008, 12:21 pm

Fudbaleri Liverpula prošli su u petu rundu FA kupa, iako su dva puta gubili od nižerazrednog Havant i Vaterluvila. „Crveni“ su ipak na kraju slavili sa 5:2, i tako izbegli bruku. U ostalim mečevima četvrtog kola Arsenal je bio siguran protiv Njukasla – 3:0, Čelsi je pobedio Vigan u gostima 2:1, a dalje je prošao i Portsmut pobedom nad Plimutom.

FA kup je poznat po velikim senzacijama, i Liverpul je umalo to osetio na svojoj koži. Gosti su na Enfildu poveli u 8. minutu preko Paketa, a Brazilac Lukaš izjednačio je 20 minuta kasnije.

Ipak, anonimni gostujući tim ni tada se nije predao, i već u 31. minutu bilo je 1:2 pošto je najskuplji odbrambeni igrač u istoriji Liverpula, Slovak Škrtal postigao autogol. Možda bi gosti i napravili senzaciju na Enfildu, da u poslednjem minutu prvog dela Josi benajun nije ponovo izjednačio, ovoga puta na 2:2.

U drugih 45 minuta bilo je jasno da će domaćin slaviti, i to se i desilo. Benajun je u nastavku postigao još dva gola, a u poslednjem minutu u strelce se upisao i Piter Krauč za konačnih 5:2.

Ni u svojoj drugoj utakmici na klupi Njukasla Kevin Kigen nije imao sreće. Arsenal je slavio sa laganih 3:0, uz dva gola reprezentativca Togoa emanuela Adebajora i autogolom Nikija Bata.

Svoj prvenac u novom klubu postigao je Francuz Nikolas Anelka koji je bio strelac prvog gola Čelsija na gostovanju Viganu. Meč je rešen kada je omaleni Rajt Filips osam minuta pre kraja udvostručio prednost, a Antoan Sibierski je tri minuta pre kraja samo ublažio poraz Vigana.

Dalje je prošao i Portsmut, iako je Plimut poveo u petom minutu golom Klarka. Izjednačio je Lasana Dijara, bivši igrač Čelsija i Arsenala, u 34. minutu, a konačnih, 2:1, postavio je hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar u poslednjem minutu prvog dela.